Zamieszanie z przeciwnikiem Opalacha wyjaśnione w oświadczeniu

Dzisiaj w Lesznie odbędzie się gala boksu zawodowego Mercedes-Benz Frączak Boxing Night. W głównej walce wieczoru wystąpi Przemysław Opalach. Początkowo Przemek miał zmierzyć się o Interkontynentalny pas WBA wagi super średniej z Kenijczykiem Danielem Wanyonyi, jednak jak się okazało przeciwnika Opalacha (jak i jego późniejszego zastępcy) nie wpuszczono na teren Polski. Więcej w oświadczeniu teamu Przemysława Opalacha, zamieszczonym na portalu społecznościowym.

– SKANDALICZNE POTRAKTOWANIE GRUPY SPARTAN PROMOTION

Mercedes-Benz Frączak Boxing Night – gala organizowana przez prężnie rozwijającą się grupę Spartan Promotion, padła ofiarą ewidentnie nieczystych zagrywek.

Zdecydowana większość zawodników z Afryki, którzy mieli uświetnić swą obecnością galę w Lesznie – NIE OTRZYMAŁA WIZY MIMO SPEŁNIENIA WSZYSTKICH WYMOGÓW FORMALNYCH. Co ciekawe, jeden z odesłanych zawodników posiadał ważną wizę amerykańską.

Powód? Są dwa, oba niezwykle absurdalne.

Pierwszy: rzekoma obawa, iż zawodnicy zwyczajnie nie zechcą opuścić Polski. (Czy w przypadku meczu reprezentacji w piłce nożnej – z którąkolwiek z afrykańskich drużyn – będzie podobnie?)

Drugi: Pismo od Kenijskiej Federacji Boksu jednoznacznie stwierdza, że w rozmowie z polskim odpowiednikiem otrzymała informację, iż walki Przemysława Opalacha i Yavuza Ertuerka (obie, choć w różnych kat. wagowych, o tytuł interkontynentalnego mistrza WBA – najstarszej federacji boksu na świecie, jednej z 4 głównych federacji globu) SĄ WYDARZENIEM MAŁO ISTOTNYM.

Co dziwne i ewidentnie nielogiczne: wizę otrzymał inny z afrykańskich zawodników, którego pojedynek można z pewnością uznać za walkę mniej istotną rankingowo. Dodatkowo: w jego przypadku akurat „nie istniało ryzyko ucieczki”?!

Jak się okazało – problemy z uzyskaniem polskiej wizy miał również zakontraktowany pierwotnie na walkę z Przemysławem Opalachem Daniel Wanyonyi, który nie otrzymując zgody na wjazd do Polski… otrzymał bez najmniejszego problemu wizę brytyjską, gdzie niedawno stoczył kolejny zawodowy pojedynek.

Dotarliśmy do dokumentów, które stawiają całe wydarzenie w specyficznym świetle, demaskując szkodliwe działania osób trzecich. By jednak choć odrobinę zadbać o komfort zawodników przed dzisiejszą galą – całość zostanie oddana w ręce odpowiednich organów, łącznie ze szczegółowymi pytaniami do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Gorąco prosimy wszystkich kibiców boksu i ogólnie – zwolenników zasad gry fair play: bądźcie z nami!

Źródło:Facebook Przemysław Opalach Official

2 myśli na temat “Zamieszanie z przeciwnikiem Opalacha wyjaśnione w oświadczeniu

  1. Taa, celnicy ich zobaczyli i stwierdzili: nie mogą zawalczyć w Lesznie.zróbmy wszystko, żeby ich nie wpuścić, bo jeszcze walkę wygrają i co będzie

  2. Nie wiadomo jakie są prawdziwe przesłanki całej sytuacji. chora akcja, daliby im zarobić i niech wracają do Kenii

Leave a Reply