Zapowiedź gali w Chicago. Na jakie walki zwrócić uwagę?

 

mospcJuż w piątek gala z cyklu Premier Boxing Champions w Chicago. Główną atrakcją dla polskich kibiców będzie z pewnością występ Artura Szpilki (18-1, 13 KO), który zmierzy się z Manuelem Quezadą (29-9, 18 KO). O tym pojedynku pisaliśmy już sporo, czas więc przedstawić na jakie walki także warto zwrócić uwagę, by wieczór z boksem był udany.

Walką wieczoru gali organizowanej przez Ala Haymona będzie starcie Erislandy Lary (20-2-2, 12 KO) z Delvinem Rodriguezem (28-7-4, 16 KO). Stawką pojedynku będzie pas WBA World kategorii super półśredniej. Kubańczyk jest obrońcą tytułu, który zdobył dzięki zwycięstwu nad Ishe Smithem. „The American Dream” odbudował swoją karierę po dyskusyjnej porażce z Saulem Alvarezem i liczy na wielkie walki. Delvin Rodriguez jest zawodnikiem solidnym, nie powinien być jednak dla Lary ciężką przeszkodą. Obaj potrafią walczyć efektownie, na co wskazują chociażby pojedynki Rodrigueza z Pawłem Wolakiem czy wojna Lary z Alfredo Angulo.

W innym ciekawym pojedynku cały świat będzie zastanawiał się, czy potężnie bijący Artur Beterbijew (8-0 , 8 KO) pozwoli swojemu rywalowi zejść do szatni o własnych siłach, czy też po raz kolejny zdewastuje go i dopisze dziewiąte „KO” do listy swoich zdobyczy. Reprezentujący Rosję półciężki, zmierzy się z Alexandrem Johnsonem (16-2, 7 KO), zawodnikiem, który przed czasem jeszcze nie przegrał, jednakże nigdy nie miał po przeciwnej stronie ringu tak silnego punchera. Dla Beterbijewa jest to pojedynek, który ma go doprowadzić do starcia z jego rodakiem, Siergiejem Kowaliowem, którego pokonał za czasów amatorskich i chciałby powtórzyć ten wyczyn na ringach zawodowych.

Kolejna walka, na którą warto zwrócić uwagę, to pojedynek pogromcy Johnsona, Eleidera Alvareza (16-0, 9 KO), z Anatolijem Dudczenko (19-3, 13 KO). Kolumbijczyk coraz mocniej dobija się do czołówki kategorii półciężkiej, Dudczenko ma sprawdzić, czy przynależy do niej już dziś. Ukrainiec jest zawodnikiem bardzo solidnym, dobrze wyszkolonym, w początkowej fazie pojedynku może próbować dać się Alvarezowi we znaki. To będzie bardzo ciekawy test.

Warto poświęcić piątkowy wieczór i noc, nie tylko ze względu Artura Szpilki, ale także zwrócić uwagę na powyższe starcia, ponieważ jest szansa na obejrzenie boksu na bardzo wysokim poziomie.

Leave a Reply