Zimnoch – Mollo II – relacja NA ŻYWO

Trwa gala w Szczecinie, na której w rewanżu spotkają się Krzysztof Zimnoch i Mike Mollo. Czy Polakowi uda się odkupić dotkliwą porażkę z ubiegłego roku? Zapraszamy na relację, w której szczegółowo opiszemy wydarzenia każdej z walk.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

• 23:30 To koniec gali w Azoty Arena. Dzięki za dotrwanie do końca z wRINGu.net [TG].
  • KONIEC WALKI! Zimnoch nokautuje Mike’a Mollo w siódmej rundzie. Amerykanin leżał na deskach pod koniec drugiej odsłony i tylko gong uratował go przed czasówką. Ambitny Mollo długo trzymał się w trzeciej rundzie, głównie zbierając ciosy na linach. W czwartej rundzie Mollo odzyskał świadomość, że w ogóle boksuje w Polsce i kto naprzeciw niego stoi, i że boksuje w danym momencie! Amerykaninowi udało się nawet naruszyć Zimnocha, jednak Krzysztof wyciągnął wnioski z pierwszej walki i nie dał się wciągnąć w bójkę z mocnym Mollo. Kondycja Mollo zdała się wyczerpać w piątej rundzie. Od tego momentu „Bezlitosny” atakował maks dwoma ciosami w kombinacji. Zimnoch umiejętnie przeczekał akcje rywala i sam trafił kilka razy lewym-prawym na linach wygrywając kolejną rundę.
  • 22:58 Mollo już w ringu. Teraz wychodzi Zimnoch.
  • 22:50 Póki co trwa studio Polsatu. Planowana godzina walki ok. 23:00- 23:10
  • 22:30 Przed nami już tylko walka wieczoru: Krzysztof Zimnoch – Mike Mollo.
  • 22:29 Zakończył się jednostronny pojedynek Kamila Szeremety z Jose Villalobosem. Werdykt po ośmiu rundach to 79-73, 78-74 i 79-73 na korzyść Kamila. Polak atakował w pressingu, spychał rywala do lin i tam trafiał okrężnymi ciosami. To własnie wtedy Villalobos odkrywał się najczęściej. Niestety zawiodła postawa Argentyńczyka, który niczym nie przypominał swojej postawy z wrześniowej walki z Patrykiem Szymańskim. Na słabsza formę Vilallobosa mógł mieć wpływ kontuzjowany niegdyś staw kolanowy. Nie umniejszając jednak Polakowi, wygrana to przede wszystkim jego zasługa. Szeremeta zneutralizował niewygodny boks rywala stałym pressingiem. Trzeba jednak wspomnieć, że walka uśpiła szczecińską publiczność, brakowało w niej ciekawych wymian z małymi wyjątkami.

• 21:58 Szeremeta i Villalobos rozpoczęli. Szeremeta bardzo skupiony w pierwszych minutach walki.
  • 21:38 Przerwa na gali w Szczecinie. Wracamy za kilka minut.
  • 21:31 Traya w pierwszej minucie zaliczył niespodziewanie deski. Syrowatka rzucił się do ataku, na który Traya odpowiedział kombinacją. Wszystko wskazywało na szybki koniec walki, ale Filipińczyk doszedł do siebie. Dramat Polaka w drugiej rundzie! Mocna wymiana w półdystansie i poważnie zamroczony Syrowatka. Ależ był podłączony Michał! Mocno wrócił Traya. Moim zdaniem był nokdaun na Polaku, ale po przyklęknięciu Syrowatki, sędzia stwierdził, że było to w wyniku przepychanki w klinczu. Syrowatka dotrwał jakoś do gongu! Polak odzyskał kontrolę nad walką w następnej rundzie. Jednakże, nokdaun wisiał w powietrzu po obu stronach. Drugie liczenie Traya na deskach w trzeciej rundzie. Obaj panowie lubą się bić, to skutkuje bombami w zwarciu. Świetnie działał prawy prosty Syrowatki, to nowość w jego boksie – pojedynczy prawy prosty lub sierp i natychmiastowy unik, wcześniej nie widziałem tego u niego.
    Czwarta runda to szybki Syrowatka i pełna kontrola nad walką. Filipińczyk został zneutralizowany i początkowe groźne ataki praktycznie nie istniały. Kolejne rundy wyglądały podobnie. Całlkowita dominacja Syrowatki, który zastopował w siódmej odsłonie Trayę. Imponujące zwycięstwo Polaka.
  • Do ringu idzie Syrowatka. Filipińczyk natomiast, już czeka w ringu. Wracamy tuż po walce.
  • 20:54 Za kilka minut do ringu powinni wyjść kolejni zawodnicy – Michał Syrowatka i Elmo Traya.
  • Ponieważ walka Pawła Stępnia zakończyła się błyskawicznie, mamy teraz pojedynek kobiet, który wypełni czas do następnej walki z karty. Boks olimpijski proszę państwa. Wracamy po walce pań.
  • 20:33 Pierwsze sekundy walki i… Redko ląduje na deskach. Ależ mocny wyszedł Stępień. Polak bił później seriami, ale Ukrainiec schował się za podwójną gardą. Gorąco zrobiło się minutę później. Seria sierpów przedzierających się przez gardę rywala i TKO w pierwszej rundzie. Stępień nie daje szans przeciwnikowi i nokautuje go na minutę przed końcem pierwszej rundy. Swietny występ Pawła, który ma wrócić w tym roku w maju.
  • Do ringu wychodzą Artem Redko i Paweł Stępień. Za chwilę rozpoczęcie pojedynku…
  • 20:23 Niesamowicie zacięty pojedynek dostaliśmy na otwarcie gali. Od pierwszych sekund walki pięściarze nie szczędzili wymian w półdystansie, a nawet sierpów w klinczu. Więcej paliwa zachował Król, który od około trzeciej rundy zyskał znacząca przewagę, spychając przeciwnika do obrony. Młodziński świadomy, że może odnieść pierwsza w karierze porażkę zaczęła naciskać na rywala w piątej rundzie. Król był gotowy i na taką opcję, trzymając rywala na dystans prawym prostym (mańkut). Pod koniec tej samej rundy do obejrzenia łuku brwiowego Króla zaproszono lekarza ringowego. Ten zezwolił na dalsza walkę prowadzącemu pięściarzowi ze Szczecina. Dramatyczną piąta rundę nieznacznie mógł wygrać Młodziński, który boksował na „oparach paliwa”.W szóstej rundzie mieliśmy chwilę przerwy po ciosie na dół Króla, który zadał cios po komendzie. Sędzia ukarał zawodnika ostrzeżeniem. Końcówka walki to „zaganianie” Króla do obrony, który jednak dobrze radził sobie bijąc z kontry. Większość ciosów Młodzińskiego leciała w powietrze, jednak był on zdecydowanie aktywniejszym zawodnikiem, co sędziowie mogli odebrać na jego korzyść. Król kończył walkę z zakrwawioną twarzą. Młodziński ambitnie finiszował, ale pod koniec nadział się na kontrujący sierp rywala.Trójka sędziowska wytypowała werdykt 55-58 dla Młodzińskiego i 2X 58-56 dla Króla. Tomasz Król zwyciężył niejednogłośnym werdyktem punktowym.
  • Za chwilę pojedynek Tomasza Króla z Kamilem Młodzińskim – waga super lekka. Pełen opis pojedynku po jego zakończeniu.
  • 19:49 Zakończyło się studio Polsatu Sport. Mateusz Borek gości organizatora gali, Tomasza Babilońskiego oraz Macieja Miszkinia.

• 19:48 Witam wszystkich czytelników wRINGu.net przed galą w Szczecinie