Zmiana na tronie wagi lekkiej – Kambosos pokonuje Lopeza

Teofimo Lopez (16-1, 13 KO) w momencie pokonania Wasyla Łomaczenki stał się sprawcą jednej z większych sensacji w ostatnim czasie. Wtedy wydawało się, że przed nowym mistrzem czterech federacji otwiera się perspektywa wielu lukratywnych pojedynków. Nikt się nie spodziewał, że ten sen przerwie skazywany na porażkę George Kambosos (20-0, 10 KO).

Australijczyk świetnie przygotował się na faworyzowanego rywala. Już w pierwszej rundzie obrońca tytułu został skontrowany w trakcie ataku i znalazł się na deskach. Zawodnik z Australii zaprezentował bardzo dobrą szybkość, pracę nóg i siłę. Lopez dopiero w ostatniej fazie pojedynku zdołał opanować starcie i urwać kilka rund. W 10 posłał nawet pretendenta na deski. Ostatecznie po pełnych 12 rundach sędziowie nie byli jednomyślni: 115-111, 115-112 na Kambososa oraz 114-113 dla Lopeza.

Teraz to Kambosos może przebierać w ofertach. W gronie jego potencjalnych rywali znajdują się Devin Haney, Joseph Diaz, Ryan Garcia i Gervonta Davis. Zapewne też zainteresowanie wzbudzi rewanż z Lopezem lub pojedynek z Łomaczenką. Tak czy inaczej, młody Australijczyk nie może narzekać.

Leave a Reply