Zwycięski Parzęczewski, perfekcyjny Łaszczyk

Za nami gala grupy MB Promotion zorganizowana w hotelu w Arłamowie. Trzeba przyznać, że sama impreza miała całkiem sympatyczną otoczkę gali stolikowej. Dzięki temu można było odczuć wrażenie powrotu do normalności w rzeczywistości ograniczeń pandemicznych.

Sami pięściarze również zaprezentowali się całkiem nieźle. W pojedynku wieczoru powrócił Robert Parzęczewski (25-1, 16 KO). Jego rywalem był Bośniak Sladan Janjanin (27-6, KO). Walka miał wyjątkowo jednostronny przebieg. Już po połowie pierwszej rundy wydawało się, że Parzęczewski dopisze kolejne szybkie zwycięstwo. Polak przeważał w każdym aspekcie: siły, szybkości , wyszkolenia i warunków. Bośniak jednak mimo jednostronnego lania, jakie zebrał dzielnie wytrwał do końca. Po drodze co prawda zapoznał się z deskami aż 5 razy. Ostateczny werdykt był formalnością: 3 razy 80-67 dla Parzęczewskiego.

Podczas gali zaprezentował się również Kamil Łaszczyk (28-0, 10 KO). Utalentowany zawodnik zmierzył się z Piotrem Gudelem (10-5-1, 1 KO). Łaszczyk zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Całkowicie zdominował rywala. Świetnie pracował prostymi, różnicował kombinacje. W czwartym starciu Gudel po raz pierwszy zapoznał się z deskami. W kolejny starciu po dwóch kolejnych liczeniach sędzia Gortat zdecydował się na przerwanie jednostronnego pojedynku.

Do małej niespodzianki doszło w starciu Patryka Szymańskiego (20-4, 10 KO) oraz Przemysława Gorgonia (11-6-1, 5 KO). Faworyzowany Szymański po raz kolejny nie sprostał rywalowi. Początek był niezły dla Szymańskiego, który wykorzystywał przewagę warunków fizycznych. Jednak z biegiem rund coraz bardziej oddawał pole nacierającemu Gorgoniowi. W 5 starciu Szymański znalazł się na deskach. To liczenie i przegrana rundy 10-8 kosztowało go zwycięstwo. Ostatecznie po 6 rundach dwaj sędziowie punktowali 58-55 dla Gorgonia oraz 57-56 dla Szymańskiego. Była to czwarta porażka w ostatnich 5 walkach zawodnika z Konina.

W pozostałych walkach Łukasz Różański (12-0, 11 KO) znokautował w 2 rundzie słabiutkiego Eriksa Kalasnikovsa (10-9-1, 8 KO). Sebastian Ślusarczyk (8-0, 5 KO) zdecydowanie wypunktował po 6 rundach Pawła Martyniuka (1-5, 1 KO). Tomasz Nowicki (5-0, 2 KO) również po 6 rundach wygrał z Bartoszem Głowackim (4-2, 3 KO) natomiast Oskar Kapczyński (3-1-, 2 KO) przegrał stosunkiem głosów dwa do remisu z Kacprem Salaburą (2-0).

Dodaj komentarz