Blisko walki Lemieux vs. Talarek

Ciekawa dla Polskiego kibica walka zapowiada się w Montrealu w Lutym. Były mistrz świata IBF wagi średniej, David Lemieux prawdopodobnie spotka się w ringu z Robertem Talarkiem.

Tak oznajmił za pośrednictwem Twittera promotor Tomasz Babiloński. Dokładna data szykowanej walki to 21 lutego.

Blisko walki David Lemieux vs Robert Talarek 21.02.2020 w Montrealu. – napisał Babiloński na Twitterze, dodając później, że starcie odbędzie się w limicie do 168 funtów. Więcej szczegółów póki co brak.

Skazywany przez kibiców na pożarcie Talarek jest niepokonany od pięciu pojedynków. Ostatnio 36-latek boksował na gali w Raszynie, gdzie zremisował z Oleksandrem Streckim. Potencjalna wygrana nad Lemieux wywindowałaby go niesamowicie w rankingach światowych federacji. Należy jednak stwierdzić, że to nie Polak byłby faworytem takiej konfrontacji. Wszak naprzeciw niego stanąłby były mistrz świata IBF, „otrzaskany” na światowych ringach Kanadyjczyk z piekielnym uderzeniem.

31-letni Lemieux toczył boje z największymi nazwiskami w swojej wadze, w tym z Giennadijem Gołowkinem, czy Billy’m Joe Saundersem. Być może obóz Lemieux stwierdził, że Kanadyjczyk potrzebuje takiej walki na złapanie rytmu, gdyż nie tak dawno (grudzień 2019) Lemeiux wymęczył wygraną nad Maxem Bursakiem. Lemieux zwyciężył wówczas niejednogłośną decyzją punktową.

My liczymy jednak, że Talarek nie sprzeda tanio skóry i pokaże jak bije polski chłop zagranicą!

Źródło: Twitter

Foto: Robert Talarek/FB

Leave a Reply