Briedis vs Dorticos – znamy miejsce i datę

Po długich oczekiwaniach w końcu mamy informacje na temat pojedynku między Yunierem Dorticosem (24-1, 22 KO) a Mairisem Biredisem (26-1, 19 KO). Obaj zawodnicy spotkają się ze sobą 21 marca w Łotewskiej Rydze.

Przypominamy, że ostatni pojedynek Briedisa zakończył się skandalicznym werdyktem. Najpierw Łotysz uderzył Krzysztofa Głowackiego łokciem, a później sędzia nie przerwał na czas rundy. Ostatecznie Łotysz wygrał przez TKO 3 i zdobył pas federacji WBO. Sama federacja z początku nie widziała problemu z pojedynkiem, jednak później, po protestach strony polskiej, nakazała natychmiastowe powtórzenie pojedynku. W takiej sytuacji jednak doszłoby do zaburzenia ciągu turnieju WBSS, w ramach którego obaj zawodnicy się spotkali. Briedis nie zgodził się na takie rozwiązanie i został pozbawiony mistrzowskiego trofeum.

Dorticos w ostatnim pojedynku znokautował w 10 rundzie Andrew Tabitiego, który wcześniej po wyrównanej walce wypunktował Mateusza Masternaka.

Stawką pojedynku będzie należący do Dorticosa pas federacji IBF oraz, najprawdopodobniej, pas magazynu Ring. Dodatkowo wygrany otrzyma trofeum Muhammada Ali’ego dla zwycięscy drugiej edycji turnieju World Boxing Super Series.

Leave a Reply