Cieślak – Makabu zagrożone? Promotor blokuje walkę

Promotor Ilungi Makabu, sławetny Don King wystąpił do WBC o odwołanie walki Makabu z Michałem Cieślakiem. Takie rewelacje podaje za pośrednictwem portalu społecznościowego Przemek Garczarczyk.

Według dziennikarza m in. Polastu Sport Don King zakazał kontaktów z osobami reprezentującymi Kongijczyka. Promotor za pośrednictwem firmy prawniczej złożył również pozew sądowy.

King twierdzi, że negocjacje w sprawie pojedynku odbywały się z osobami, które nie były upoważnione do reprezentowania Makabu. Jedyną słuszną stroną upoważnioną do występowania w imieniu Makabu jest Don King Promotions, które jak się okazuje… walki Makabu z Cieślakiem nie zatwierdziło. King żąda od WBC wydania oświadczenia, na mocy którego federacja zdejmie z szali pas WBC. Innymi słowy, starcie Cieślaka z Makabu będzie miało jedynie charakter rankingowy.

W przypadku nie zastosowania się przez WBC do żądań Kinga, w sądzie wyląduje pozew przeciwko WBC z Mauricio Sulaimanem na czele.

Niestety, ale jeśli słowa Kinga o prowadzonych rozmowach przez osoby nieupoważnione okażą się prawdziwe, trudno będzie sankcjonować starcie o mistrzostwo świata. Pozostaje też kwestia samych pięściarzy, czy będą chcieli zmierzyć się w ringu kiedy w stawce nie znajdzie się pas.

Do pojedynku ma dojść 25 stycznia w Kinszasie.

Bezpośredni link do Twitta: https://twitter.com/garnekmedia/status/1214230138067574784?s=20

Leave a Reply