Cieślak vs Mabika 5 grudnia. Możliwy powrót Adamka?

Krzysztof Cieślak (19-1, 13 KO) powróci na zawodowy ring już 5 grudnia. Jego rywalem został znany już w Polsce Taylor Mabika (19-6-2, 10 KO). Pojedynek ten miałby być starciem wieczoru podczas kolejnej edycji gali Polsat Boxing Night.

Cieślak ostatni raz walczył w styczniu zeszłego roku podczas pamiętnej wyprawy do Kongo i próby zdobycia pasa WBC. Radomianin wówczas pomimo bardzo dobrej postawy musiał uznać wyższość Ilungi Makabu. Mabika do tej pory walczył w Polsce już trzy razy – z Krzysztofem Włodarczykiem, Krzysztofem Głowackim oraz z Mateuszem Masternakiem. Wszystkie te pojedynki przegrywał jednogłośną decyzją punktową. Reprezentant Gabonu do tej pory przed czasem przegrał jedynie ze wspomnianym Makabu. Czy Cieślak da radę być drugim zawodnikiem, który wygra z nim przed czasem? Przekonamy się już za kilka tygodni.

Na razie nie jest znana lokalizacja, w której miałaby się odbyć gala. Wiadomo jednak, że impreza odbędzie się bez kibiców i należy przypuszczać, że będzie to gala w systemie PPV podobnie jak jej wcześniejsze edycje. Na razie jednak są to jedynie przypuszczenia. Na konkretniejsze informacje musimy poczekać.

Co ciekawe krążą pogłoski, że jako co-main event na ringu miałby się zaprezentować Tomasz Adamek. Jednak i również w tym przypadku brak konkretnej informacji, która nie pozwala stwierdzić, czy faktycznie jest cos na rzeczy czy to jedynie chwyt marketingowy.

Leave a Reply