Demetrius Andrade broni pasa + reszta wyników z Miami

Bardzo nietypowo bo w czwartek, odbyła się interesująca gala w Miami. W pojedynku wieczoru wystąpił znany polskiej publiczności Demetrius Andrade (29-0, 18 KO). Jego rywalem był Luke Keeler (17-3-1, 5 KO) z Irlandii. Amerykanin całkowicie zdominował swojego rywala. Keeler lądował na deskach w pierwszej i drugiej rundzie. Ostatecznie pojedynek zakończył się w 9 starciu, kiedy Andrade najpierw zranił rywala mocnym lewym, po czym zaczął bezkarnie obijać bezbronnego Irlandczyka. Dla Andrade była to trzecia skuteczna obrona pasa WBO w wadze średniej.

Podczas tej samej gali niespodziewaną porażkę zanotował Tevin Farmer (30-5-1, 6 KO). Amerykanin utracił pas IBF wagi super piórkowej na rzecz Josepha Diaza (31-1-, 15 KO). Pretendent z początku zepchnął Farmera do defensywy, dzięki czemu wygrał początkowe rundy starcia. W drugiej połowie role się odwróciły, kiedy Diaz zmęczył się atakami. Niestety dla Farmera było już za późno na odrobienie strat. Ostatecznie po 12 rundach sędziowie jednogłośnie wskazali na Diaza w stosunku 115-113, 115-113, 116-112. Dla Farmera była to 5 obrona tytułów.

Również Daniel Roman (27-3-1, 10 KO) nie zaliczy tego wieczoru do udanych. Po 12 rundach uległ niejednogłośnie Kazachowi Murodjonowi Akhmadalievowi (8-0, 6 KO). Sędziowie punktowali …… Stawką pojedynku były pasy WBA i IBF w kategorii super koguciej.

Leave a Reply