Dilan Prasovic wygrywa eliminator WBO w junior ciężkiej

Co prawda obecnie pas WBO w kategorii cruiser jest wakujący i powalczą o niego Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) oraz Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) to jednak federacja nie próżnuje.

Wczoraj w Belgradzie doszło do starcia, które wyłoniło oficjalnego rywala, z którym Głowacki lub Okolie będą musieli zawalczyć w pierwszej obronie. W pojedynku tym zmierzyli się Dilan Prasovic z Czarnogóry oraz Bośniak Edin Puhalo. Zwycięzcą okazał się 25-letni Prasovic. Czarnogórzec od początku zdominował rywala i zakończył walkę technicznym nokautem w 8 rundzie. Była to jego 14 wygrana na zawodowym ringu w tym 11 przed czasem. Dla Puhalo była to pierwsza porażka po 19 wygranych (w tym 18 KO). Warto jedna zaznaczyć, że Prasovic nigdy nie zmierzył się z żadnym wymagającym rywalem, a do pasa doszedł po cichu i nie zwracając na siebie większej uwagi. Wysoką pozycje w rankingach zawdzięcza głównie młodzieżowemu pasowi WBO, który zdobył dwa lata temu.

Tak czy inaczej, Prasovic może teraz spokojnie czekać na 12 grudnia, kiedy okaże się, czy o pełne trofeum zaboksuje z Głowackim, czy z Okolie.

Leave a Reply