Dimitri Kudriaszow vs Jewgienij Romanow w maju

Kategoria bridger powoli się rozkręca. Co prawda, póki co jedynie garstka zawodników zdecydowała się na start w tym limicie, ale ich grono będzie się sukcesywnie powiększać. Pierwszy pojedynek w tym limicie stoczą Łukasz Różański (13-0, 12KO) oraz Artur Szpilka (24-4, 16 KO). Zawodnicy zmierzą się 8 maja w Rzeszowie o wakujący pas WBC International.

Niedługo po nich dojdzie do innego ciekawego zestawienia dwóch Rosjan. Nieaktywny od ponad roku Dimitri Kudriaszow (24-4, 23 KO) stanie do walki z Jewgienijem Romanowem (15-0, 11 KO). Walka odbędzie się w 21 maja. W stawce znajdzie się pas WBC Silver. W przypadku obydwu pojedynków możemy mówić o tym, że wyłonią przyszłego pretendenta. Możliwe jednak, że wygrani obu walk staną między sobą w ostatecznym eliminatorze.

Przypominamy, że pierwszy historyczny pojedynek o tytuł mistrzowski planowany jest na lato, a zawalczą z nim Oscar Rivas (27-1, 19 KO) oraz Bryant Jennings (24-4, 14 KO). Będzie to jednocześnie rewanż za ich walkę z 2019 roku, kiedy Rivas zastopował Amerykanina w finałowej rundzie.

Leave a Reply