Fonfara wspólnie z Borucem kupią Zagłębie Sosnowiec?

Andrzej Fonfara właścicielem klubu piłkarskiego? To całkiem realne. Według mediów polski pięściarz wspólnie z Arturem Borucem negocjują kupno występującego w I lidze (drugi poziom rozgrywkowy w Polsce) Zagłębia Sosnowiec. Czy będziemy świadkami bardzo oryginalnej transakcji na piłkarskim rynku z bokserskim akcentem? Prezes Zagłębia potwierdza, że rozmowy trwają.

Dwukrotny pretendent do mistrzowskiego pasa w kategorii półciężkiej nigdy nie ukrywał, że jest fanem piłki nożnej, a w szczególności Legii Warszawa, której symbol ma wytatuowany. Tajemnicą nie była też jego przyjaźń z byłym bramkarzem reprezentacji Polski – Arturem Borucem. Obu połączyła sympatia do warszawskiego klubu, ta sympatia znów połączyła ich osoby z Zagłębiem Sosnowiec. Nie każdy kibic pięściarstwa musi wiedzieć, że Legia i Zagłębie od lat ściśle ze sobą sympatyzują. Więzy te mogą zostać zacieśnione z pomocą Fonfary i Boruca.

– Dużo powiedzieć nie mogę, ale przecież nie będę zaprzeczał. Tak, jesteśmy w kontakcie, trwają rozmowy, natomiast jest to ich wstępny etap – powiedział portalowi weszlo.com, Marcin Jaroszewski prezes Zagłębia.

Bokserska kariera Fonfary znalazła się na zakręcie po dwóch porażkach przed czasem. Receptą na słabsze wyniki ma być przeniesienie do wyższej kategorii. Choć nie brakuje głosów, że „Polski Książę” najlepsze ma za sobą. Mimo zaledwie 29 lat, ze względu na swój styl i bardzo mało skuteczną defensywę Fonfara przyjął już sporo ciosów, które mogły odebrać trochę zdrowia. Nie musi on się jednak obawiać problemów finansowych, bo z pieniędzmi radzi sobie dobrze jak z Chavezem Juniorem.  Oby tylko inwestycja w zespół z Sosnowca nie skończyła się jak ostatnia walka ze Stevensonem. Nie mniej trzymamy kciuki za powodzenie tej ciekawej transakcji.

Leave a Reply