Gala Queensberry Polska – wygrana Grafki, przegrana Sęka

Podczas dzisiejszej gali na zamku Gniew doszło przede wszystkim do kilku debiutów na zawodowym ringu. Ale też mieliśmy możliwość obejrzenia starć prawdziwych weteranów.

W dwóch głównych walkach wieczoru mogliśmy obejrzeć występy Rafała Jackiewicza (51-28-3, 22 KO), który w rewanżowej walce podjął Bartłomieja Grafkę (23-38-4, 10 KO) natomiast w głównym daniu gali Dariusz Sęk (28-7-3, 10 KO) zmierzył się z Pawłem Augustynikiem (12-0, 5 KO) w pojedynku o wakujący pas WBC International Silver w kategorii półciężkiej.

W pierwszej ze wspomnianych walk góra okazał się Grafka. Przypominamy, że w pierwszej walce starcie zakończyło się dyskusyjnym remisem. Podobnie jak w pierwszym starciu Jackiewicz pokazywał znacznie wyższe umiejętności techniczne jednak przewaga fizyczna Grafki, który jest naturalnym półciężkim, okazał się decydujący. Jackiewicz wyraźnie górował umiejętnościami, jednak nie miał siły przebicia i większy oraz silniejszy Grafka zamykał go na linach, zbierając kolejne rundy. Ostatecznie po sześciu starciach wszyscy sędziowie wskazali zdecydowaną wygraną Bartłomieja Grafki.

W pojedynku wieczoru Sęk i Augustynik stworzyli ciekawe widowisko. Zawodnicy postawili na walkę na wyniszczenie, co mogło się podobać kibicom. Doświadczony Sęk pokazał, że przed Augustynikiem jeszcze nieco pracy nad wyeliminowaniem błędów, ale w przekroju całej walki wyraźnie lepszy był młodszy zawodnik. W 8 starciu Sęk był nawet liczony i wydawało się że koniec walki jest już bliski. Po pełnych 10 rundach sędziowie jednogłośnie wskazali wygraną Pawła Augustynika w stosunku: 100-89, 97-92, 100-89. W ten sposób Paweł Augustynik zdobył cenny pas WBC International Silver w kategorii półciężkiej.

Ponadto na gali wygrane odnieśli Karol Długosz, Ryszard Lewicki, Michał Soczyński. Ci zawodnicy wygrali swoje pojedynki na pełnym dystansie. Natomiast ciężki Kamil Mroczkowski oraz pochodzący z wagi koguciej Abdulchaj Szarachmatow zwyciężyli przed czasem w drugiej rundzie.

Leave a Reply