Gala w Wieliczce: wyniki NA ŻYWO

Dziękujemy, że byliście z nami! Zapraszamy na kolejne relacje.

23:14 – Michał Cieślak wypunktował Ivica Bacurina. Pierwsze dwie rundy można było bez wahania punktować na korzyść Polaka. Jednak z rundy na rundę, starcia wydawały się coraz bardziej wyrównane.  Jak się okazało Bacurin był największym wyzwaniem w karierze radomianina. Chorwat który w swojej karierze mierzył się z takimi rywali jak chociażby Tony Bellew postawił twarde warunki. Na twarzy Cieślaka było widać zmęczenie i ewidentnie długa przerwa zrobiła swoje.  To jednak Polak i jego akcje robiły lepsze wrażenie i były efektowniejsze. Od piątej rundy Chorwat coraz częściej klinczował, Cieślak jednak różnicował ciosy, uderzał kombinacjami. Pozytywne wrażenie robił lewy prosty Polaka, którym trzymał na dystans Chorwata. Kiedy Bacurin przedarł się przez lewy prosty Cieślaka natychmiast szedł w klincz. Polak punktował w większości starć i tak naprawdę ani razu nie znalazł się w tarapatach. Sędziowie byli zgodni i uznali, że pojedynek wygrał Cieślak 79:72, 78:74 i 80:72.

22:10 – Szymon Kołecki pokonał przez techniczny nokaut Łukasza Łysoniewskiego w walce w formule MMA. Kołeckiemu wyszło kopnięcie, które powaliło Łysoniewskiego. 36-latek po chwili zdobył pełny dosiad i w parterze zakończył walkę.

21:46 – Marek Jędrzejewski pokonał przez TKO Giorgio Abuladza. Przez cały pojedynek dużo szybszy Polak spychał rywala na liny i tam konsekwentnie obijał. Gruzin próbował odpowiadać, ale jego ataki nie robiły wrażenia na Jędrzejewskim. Pierwsze nokdauny miały miejsce już w czwartej rundzie, jednak Abuladz zaimponował ambicją. Ostatecznie po serii ciosów i kolejnym nokdaunie w piątej rundzie Gruzin nie był w stanie kontynuować walki. Mimo zwycięstwa i dominacji, należy podkreślić, że Jędrzejewski powinien dużo wcześniej skończyć tak słabego rywala.

21:00 – Dariusz Sęk pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Francisa Chekę. Sęk już na początku walki ustawił sobie rywala prawą ręką. W pierwszej rundzie wydawało się, że będzie powtórka z poprzedniej walki. Cheka pokazał jednak w drugim starciu, że też umie zadać cios, choć nie potrafił odwrócić losów starcia. Po dwóch przegranych rundach, Cheka zaczął w trzeciej często klinczować. Ostatecznie po ciosie w tył głowy Tanzańczyk nie zdecydował się kontynuować starcia. Sędzia przerwał pojedynek i oznajmił zwycięstwo Polaka przez techniczny nokaut.

20:28 – Szybka przeprawa Sergieja Werewejki. Ubił buma już w pierwszej rundzie. Jego rywal nie potrafił ciosów zadawać, nie mówiąc już o braku obrony. Oby nigdy więcej takich walk! Laszlo Fekete nie jest pięściarzem, lepiej niech kończy karierę zanim ktoś mu zrobi krzywdę.

20:25 – Kamil Gardzielik pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Leopolda Krzeszewskiego.

Już dzisiaj wieczorem kolejna odsłona Underground Boxing Show, czyli walk na najgłębiej położonym ringu na świecie. Gala w Wieliczce to impreza, która na stałe weszła do pięściarskiego kalendarza w Polsce. W walce wieczoru wystąpi Michał Cieślak, który zmierzy się z Ivicą Bacurinem. Ponadto na gali pojawią się między innymi Dariusz Sęk i Siergiej Werwejko. Redakcja wringu.net zaprasa do śledzenia wyników na żywo. Bądźcie z nami już od 20:00. Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport.

Leave a Reply