Głowacki i Feigenbutz rezerwowymi w turnieju WBSS

Znamy już wszystkich uczestników turnieju WBSS w dwóch kategoriach wagowych: junior ciężkiej i super średniej. Dziś oficjalnie potwierdzono także zawodników, którzy w razie wycofania się któregoś z podstawowych, będą w stanie ich zastąpić. Są nimi odpowiednio w wadze junior ciężkiej – Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO), a w super średniej Vincent Feigenbutz (26-2, 23 KO) z Niemiec.

-WBSS będzie miało sztywny harmonogram. Chcemy wyłonić najlepszego pięściarza w swojej kategorii, w ciągu 10 miesięcy. Nie dopuścimy do żadnych przesunięć czy opóźnień. Jeśli dany bokser nie będzie dostępny w wyznaczonym terminie, zastąpi go inny światowej klasy zawodnik, który cały czas będzie w treningu. W takim sporcie jak boks zawsze istnieje ryzyko kontuzji i dlatego musimy być na to przygotowani – powiedział Roberto Dalmiglio, jeden z odpowiedzialnych za ten turniej.

Głowacki do ostatniej chwili był kandydatem na etatowego zawodnika tego turnieju, jednakże ostatnie wolne miejsce przypadło w udziale Mike Perezowi, który niedawno debiutował w kategorii cruiser.

– Jestem gotowy dołączyć do turnieju i udowodnić światu, że jestem najlepszym junior ciężkim. Będę trenował bardzo ciężko i będę w dobrej formie, kiedy przyjdzie mi walczyć – powiedział Głowacki, były mistrz WBO.

Źródło: boxingscene.com

Leave a Reply