Gołowkin vs Szeremeta – oficjalnie 18 grudnia

Nareszcie po wielu miesiącach niepewności i przekładania terminu mamy oficjalne potwierdzenie. Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) zaboksuje z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) 18 grudnia. Pojedynek odbędzie się podczas gali organizowanej w Hollywood na Florydzie.

Stawką walki będzie oczywiście pas mistrzowski federacji IBF wagi średniej, który jest w posiadaniu Kazacha. Transmisje z tego pojedynku przeprowadzi platforma DAZN, która w grudniu będzie już dostępna w Polsce. Dla Gołowkina nie jest to wymarzona wielka walka, o której będzie się mówić, ale Szeremeta znajduje się na pozycji obowiązkowego pretendenta, a federacja IBF już nie jednokrotnie pokazywała, że nie lekceważy takich sytuacji i za odmowę walki potrafi odbierać pasy.

Dla Szeremety będzie to pierwsza walka po ponad rocznej przerwie. Ostatni pojedynek stoczył w październiku zeszłego roku, kiedy znokautował w 2 rundzie Oscara Cortesa. Liczący 38 lat Kazach również pauzuje od października zeszłego roku. Wówczas po bardzo wyrównanej walce wypunktował Sergieja Derewjanczenko, ale trzeba przyznać, że jego wygrana była o włos.

Leave a Reply