Kownacki vs. Helenius w marcu niemal pewne

Adam Kownacki na ten moment musi odłożyć na kilka miesięcy marzenia o walce o pas WBC z Deontayem Wilderem. Wszystko wskazuje, że Babyface zmierzy się 7 marca z doświadczonym Robertem Heleniusem.

Starcie ma odbyć się w Nowym Jorku w hali Barclays Center. Według dobrze poinformowanej witryny boxingscene, Kownacki i Helenius już dogadali kontrakt na walkę i wystąpią w głównej walce wieczoru.

Ostatnie słowo w organizacji walki ma telewizja FOX, która pokaże walkę wieczoru oraz trzy walki poprzedzające występ Polaka z Finem.

Początkowo to Dominic Breazeale i Christian Hammer byli brani pod uwagę jako rywale dla Kownackiego, jednak to Helenius padł ostatecznym wyborem. Kownacki wyhodował sporą bazę kibiców w Nowym Jorku, w którym z resztą mieszka, natomiast Barclays Center będzie miejscem, w którym wejdzie na ring piąty raz z rzędu. 30-letni Babyface w ostatnim starciu pokonał tam Chrisa Arreolę, który postawił mu ciężki opór.

Dwumetrowy Helenius pokonał w lipcu anonimowego Mateusa Osorio. Wrócił on wówczas po nokaucie z rąk Geralda Washingtona, którego to Kownacki ma na rozkładzie.

Co ciekawe, Adam mógł wystąpić na undercardzie lutowej gali Wilder – Fury II, jednak jak widać ciekawszą opcją był dla niego występ na antenie FOX. Transmisja FOX będzie udostępniona na publicznym kanale w USA, zaś gala Wilder – Fury II transmitowana będzie w systemie pay-per-view na FOX Sports.

Źródło: boxingscene, własne

Leave a Reply