Krzysztof Głowacki i Fiodor Czerkaszyn z koronawirusem

Niestety próba kolejnego zdobycia tytułu mistrza świata przez Krzysztofa Głowackiego nie dojdzie do skutku. Przynajmniej w najbliższym czasie. U pięściarza z Wałcza podczas ostatniego badania wykryto zakażenie wirusem SARS Cov 2.

Wynik badania automatycznie wykluczył możliwość walki z udziałem Polaka. Głowacki za tydzień miał zawalczyć o wakujący pas WBO wagi cruiser z Lawrencem Okoliem. Miała to być przed walka wieczoru na gali Joshua vs Pulew. Na razie czekamy na więcej informacji, ale wszystko wskazuje na to, że Okolie zmierzy z zawodnikiem sprowadzonym na szybkie zastępstwo. Głowacki nie jest jedynym poszkodowanym przez pandemię. Pozytywny wynik testu otrzymał również Fiodor Czerkaszyn, który już jutro miał wrócić do ringu.

Jest nam przykro, że tak mocno wyczekiwany przez kibiców w Polsce pojedynek przejdzie nam koło nosa, ale mamy nadzieję, że Krzysiek szybko wróci do zdrowia i zawalczy o tytuł tak szybko, jak będzie to możliwe. Będziemy was informować na bieżąco o dalszym rozwoju sytuacji.

Leave a Reply