RANKINGI P4P

Nowy ranking P4P wRINGu.net

Przedstawiamy najświeższy ranking najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe według redakcji wRingu.net. Ranking jest owocem typowania naszych redaktorów, każdy z zawodników miał przyznawane punkty rankingowe za osiągnięcia, aktualną dyspozycję i wpływ na świat boksu zawodowego.  Ranking jak zwykle jest wypadkową wielu czynników, niektóre kandydatury były pewne, inne do końca walczyły o punkty, które pozwolą na umieszczenie na naszej liście. Oto aktualny ranking P4P według wRingu.net

 

1. SAUL ALVAREZ – Potężna pozycja marketingowa, rekord zawierający nazwiska świetnych zawodników. Meksykanin uczciwie zapracował na pozycję na szczycie rankingu. Pierwsze miejsce to owoc całokształtu kariery. Wygrana nad „GGG”, Jacobsem, Kowaliowem… Można by tak wymieniać i wymieniać.

2. TEOFIMO LOPEZ – Amerykanin o meksykańskich korzeniach dosłownie rozbił genialnego przecież Wasyla Łomaczenkę. Jest to nowość w naszym notowaniu, która startuje od razu jako #2!

3. TYSON FURY– Tyson od lat utrzymuje wysoką formę, nawet po długiej przerwie był w stanie deklasować rywali, a swoją wspaniałą karierę ukoronował zniszczeniem Deontaya Wildera.

4. ERROL SPENCE JR – Ten niesamowity i wciąż młody mistrz dzieli i rządzi w dywizji półśredniej. Amerykanin ma już na rozkładzie Kella Brooka, Lamonta Petersona, Mikeya Garcię, czy Shawna Portera. Wierzymy, że najlepsze lata dopiero przed nim, a jego pozycja w naszym rankingu tylko wzrośnie.

5. ANTHONY JOSHUA – Joshua odkupił się za porażkę z groźnym Ruizem Juniorem i tym samym zajmuje wysoką, piątą pozycję. To, czego nam brakuje w przypadku Joshuy, aby uplasował się wyżej, to kolejna walka weryfikująca jego karierę. Czekamy na starcie z Usykiem lub Tysonem Fury.

6. OLEKSANDR USYK – Usyk na dobre zadomowił się w kategorii ciężkiej. Dopiero co łatwo pokonał Derecka Chisorę. Wcześniej zdominował dywizję junior ciężką i to głównie za ten wyczyn plasujemy go na szóstej pozycji. Do wejścia na „pudło” potrzebna mu jest duża wygrana w królewskiej kategorii wagowej.

7. TERRENCE CRAWFORD – Amerykanin spokojnie mógłby być wyżej, jednak walczy zbyt rzadko, by umieścić go gdziekolwiek wyżej, jak miejsce siódme. Niepokonany 33-latek odnosi zwycięstwa tak łatwo i w tak efektownym stylu, że nie mogło go zabraknąć w tym rankingu.

8. WASYL ŁOMACZENKO – Ukrainiec doznał drugiej porażki w karierze (wg. wielu dopiero pierwszej prawdziwej). „Łoma” na pewno wyciągnie wnioski z porażki i wróci na szczyt, nie mamy do tego wątpliwości. Ukrainiec może wrócić na podium, jeśli uda mu się pokonać w rewanżu Lopeza. Na to jednak musimy poczekać…

9. NAOYA INOUE – Trudno w to uwierzyć, ale ten młody Japończyk nie miał praktycznie kariery amatorskiej w boksie, zaś na zawodowstwie przestawia każdego napotkanego przeciwnika. 27-letni Inoue to obecnie mistrz w dywizji koguciej (w trzech wagach ogółem), który nie ma sobie równych w niższych przedziałach wagowych. Dotychczasową karierę skwitował wygraną w turnieju WBSS, na rozkładzie ma duże nazwiska.

10. GERVONTA DAVIS – Druga nowość rankingu i w końcu ktoś z niższej wagi. Młody Amerykanin piął się po szczeblach kariery coraz wyżej i wyżej. Ciężki nokaut na zawsze groźnym Leo Santa Cruzie była wystarczająca, aby zamykał nasz ranking. Nikomu wcześniej nie udało się tak zdemolować Meksykanina, jak Davisowi. Ogromny talent, który prawdopodobnie utrzyma się na szczycie jako mistrz przez wiele lat.

Ostatnia aktualizacja rankingu: 13.11.2020

 

5 myśli na temat “RANKINGI P4P

  1. Ranking układaliśmy na moment przed zakończeniem przez niego kariery. Spójrz na datę aktualizacji 🙂 Po walce Joshuy z Takamem nastąpi aktualizacja ranku.

Leave a Reply