Sęk zremisował z Matyją; Wyniki gali w Międzyzdrojach

Jak co roku w Międzyzdrojach odbyła się gala Babilon Promotion. W głównym wydarzeniu wieczoru Dariusz Sęk skrzyżował rękawice z Markiem Matyją.  Po emocjonującej walce, której stawką był tytuł Mistrza Polski kategorii półciężkiej, sędziowie orzekli remis.

Od pierwszej rundy pięściarze nie szczędzili sobie wymian. Wydawało się, że w pierwsza część zakontraktowanego na 10 rund boju,  należała do nacierającego Matyi. Jednak w końcowych rundach Sęk zaczął lepiej realizować polecenia z narożnika i to on zyskał przewagę. Sędziowie punktowali: 96:94 dla Sęka, 95:95 i 94:96 dla Matyi. Rewanż wydaje się więc bardzo prawdopodobny.

  • Wcześniej na ringu mogliśmy zobaczyć perspektywicznego Pawła Stępnia, który zadał pierwszą porażkę Dayronowi Lesterowi. Polak zakończył walkę w czwartej odsłonie po ciosie na tułów.
  • Wracający, po dobrej walce na obczyźnie, Damian Wrzesiński , nie dał szans Tomaszowi Królowi pokonując go na punkty na dystansie ośmiu rund.
  • Jeden z najlepszych amatorów w ostatnim czasie w polskim boksie – Mateusz Tryc, stawia kolejny mocny krok na zawodowym ringu. Ambitny Przemysław Gorgoń nie miał za dużo do powiedzenia i sędzia pod koniec trzeciej rundy przerwał pojedynek.
  • Swego czasu okrzyknięty następcą Andrzeja Gołoty, Paweł Wierzbicki dziś stoczył drugi pojedynek po przejściu na zawodowstwo. Przez techniczny nokaut w drugiej rundzie odprawił słabego Miszę Manukjana.

 

 

Leave a Reply