Sobota z boksem: Whyte – Powietkin, Czerkaszyn i Tiszczenko

Boks mimo pandemii zaczyna się rozpędzać. Każdy kolejny tydzień przynosi fanom ciekawe wydarzenia, które warto śledzić i lepiej ich nie przeoczyć, by być na bieżąco. Dlatego przygotowaliśmy krótką ściągawkę dotyczącą jutrzejszych walk. A będzie się działo, bo do obejrzenia są trzy wydarzenia. Dwa o skali światowej plus lokalne boksowanie w Polsce.

Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się rewanżowa walka Dillian Whyte – Aleksander Powietkin. W pierwszym starciu Rosjanin wstał z desek by zwyciężyć zadając oponentowi nokaut roku. Przed jutrzejszą galą opinie fanów i ekspertów są podzielone, co zapowiada wielkie widowisko. Ambicja i parcie do przodu bojownika Whyte`a czy potężne skillsy Powietkina? Transmisja gali jutro na DAZN. Wcześniej możecie zapoznać się z opiniami redaktorów wRingu.net oglądając odcinek magazynu poświęcony tej rywalizacji.

Opis dalszych wydarzeń pod filmem.

Drugie wydarzenie o skali międzynarodowej to rywalizacja Jewgienij Tiszczenko kontra Thabisu Mchunu. Panowie zmierzą się o tytuł WBC Silver, czyli de facto miano oficjalnego pretendenta do pasa mistrza świata wagi junior ciężkiej meksykańskiej organizacji. Tiszczenko, prawie dwumetrowy złoty medalista olimpijski z Rio zaczyna coraz odważniej nacierać na czołówkę dywizji. Walka z Mchunu to dla niego krok po tytuły w zawodowym boksie. Niższy o kilkanaście centymetrów, walczący z odwrotnej pozycji Afrykaner jest rywalem niewygodnym, który będzie starał się napsuć faworytowi sporo krwi. Pojedynek powie wiele o możliwościach Rosjanina w kontekście starć o pas z Briedisem czy też Okolie.

Na koniec zapraszamy do śledzenia TVP Sport, na której to antenie zobaczymy galę w Jachrance. W walce wieczoru wystąpi najciekawszy obecnie pięściarz na krajowych ringach, czyli Fiodor Czerkaszyn. Magik pokaże swoje niebagatelne możliwości na tle Javiera Francisco Maciela. Dla Ukraińca z polskim paszportem będzie to ostatni pojedynek przed wylotem do Stanów. Jeśli w sobotę wszystko pójdzie po jego myśli, to wystąpi na undercardzie gali Maciej Sulęcki – Jaime Munguia. Poza występem Czerkaszyna polecamy pojedynek Mateusz Tryc kontra Jorge Luis Garbey. Jeśli Latynos przyjedzie przygotowany, możemy być świadkami boksowania na ciekawym jak na polskie warunki poziomie.

Leave a Reply