Tyson Fury mistrzem WBC. Wilder zdeklasowany!

Tyson Fury ponownie mistrzem świata! Tym razem Anglik sięgnął po pas WBC wagi ciężkiej, który odebrał Deontayowi Wilderowi.

Fury dobrze wszedł w walkę, od razu rzucając się na przeciwnika. Taktyka z zawyżoną wagą przyniosła skutek, gdyż Fury od początku przestawiał Wilderem w ringu, czy to pojedynczym ciosem, czy to w klinczu.

Wilder postawił na akcję lewy prawy, którą Fury miał tym razem rozpracowaną. Kiedy Wilder atakował lewym prostym, tam czekały na niego kontry bezpośrednim prawym Fury’ego.

Przewaga Anglika zmaterializowała się w trzeciej rundzie, kiedy trafił Wildera mocnym prawym. Wilder padł na deski, wstał na „osiem”, lecz nigdy nie wrócił do siebie po nokdaunie. Drugi nokdaun przyszedł w rundzie piątej po uderzeniu na dół.

Dominacja Fury’ego trwała do siódmej rundy, w której zamknął swojego rywala w narożniku i zarzucił gradem ciosów. Sędzia Kenny Bayless przerwał walkę widząc w jakim stanie i jak bezradny był Wilder. TKO było efektem całej walki, aniżeli jednej konkretnej akcji. Ciekawostką jest, że w momencie przerwania pojedynku na ring powędrował ręcznik rzucony przez ekipę Wildera, czego Bayless nie mógł widzieć.

Leave a Reply