Usyk zwyciężył Hucka i jest pierwszym półfinalistą turnieju WBSS

Znamy już pierwszego półfinalistę turnieju WBSS w kategorii junior ciężkiej. Jak można było się spodziewać Aleksander Usyk z Ukrainy zwyciężył Marco Hucka. Obecny mistrz  federacji WBO górował nad przeciwnikiem na przełomie niemal całej walki. W 10 rundzie przeprowadził zdecydowany atak, który był podstawą do przerwania pojedynku.

Nie było niespodzianką to, że umiejętności Ukraińca będą dużo wyższe. Huck starał się atakować, chociaż to nie były te huraganowe ataki z mnóstwem cepów, które były specjalnością Niemca w szczycie formy. Usyk w pierwszych rundach świetnie pracował na nogach, z biegiem czasu coraz częściej neutralizował ataki rywala skutecznym klinczem. Obecny mistrz świata według federacji WBO, lepszy był  jednak przede wszystkim w ofensywie. Trafiał zdecydowanie częściej niż rywal. Widać było też jego przewagę psychiczną, prowokował Hucka, napinał się do publiczności. Koniec nastąpił w 10 rundzie, kiedy to Usyk przycisnął i widocznie zależało mu na skończeniu walki przed czasem. Huck co prawda nie upadł, ale przyjmował kolejne ciosy i sytuacja nie wyglądała na taką, która mogłaby się odwrócić i sędzia przerwał te nierówne zawody.

Nie można jednak odmówić Huckowi, że nie próbował. Kiedy przyjmował serie ciosów, próbował odpowiadać. Starał się momentami narzucać swój styl, atakować, ale był zwyczajnie gorszym pięściarsko zawodnikiem. Brawa dla Usyka i czekamy na kolejnych półfinalistów tego świetnie obsadzonego turnieju.

Leave a Reply