Władimir Kliczko ogłosił zakończenie kariery!

Nie będzie na wyrost, jeśli napiszemy o nim, że jest legendą tego sportu. Przez większość kariery uchodził za walczącego w bardzo nudny i bezpieczny sposób mistrza. W kwietniu tego roku stoczył jednak jedną z najlepszych walk w wadze ciężkiej ostatnich lat. Ta pełna dramaturgii walka, jak się okazało, będzie ostatnią w karierze Władimira Kliczki, który właśnie ogłosił zakończenie kariery.

23 razy skutecznie bronił tytułów mistrza świata w kategorii ciężkiej! Nie lada wyczyn, który sam mówi za siebie. Pomimo, iż większość pretendentów, będąc szczerym, była po prostu niegodna miana tytułu, to nie można odbierać Władimirowi Kliczce, że jest pięściarzem, który przejdzie do historii tego sportu jako jeden z najlepszych jego przedstawicieli. Sprzyjały temu okoliczności, to fakt, ale nie będziemy dziś rozkładać jego kariery na czynniki pierwsze, chociaż pewnie kiedyś to zrobimy.

Władimir Kliczko już na ringach amatorskich święcił triumfy. Najlepszym tego owocem jest mistrzostwo olimpijskie przywiezione z Atlanty z 1996 roku. Zaraz po tym sukcesie przeszedł na zawodowstwo i wspólnie ze starszym bratem Witalijem, podbijali najpierw serca niemieckiej publiczności, walcząc pod banderą nieistniejącego już Universum, a potem już pod własnym szyldem – K2. Mimo, że Władimirowi przytrafiły się porażki przed czasem z zawodnikami nie najwyższego kalibru, przez co całą karierę będzie ciągnęła się za nim łatka szklanej szczęki, doszedł na szczyt, z którego zrzucił go dopiero Tyson Fury w 2015 roku. Nie doszły do skutku próby rewanżu, głównie z powodu nowego mistrza, dla którego skądinąd walka  z Kliczką jest póki co ostatnią. Kliczko chcąc wrócić na miejsce, które okupował przez tyle lat niepodzielnie, albo wspólnie, z bratem wybrał się do Anglii, na hitową walkę z Anthonym Joshuą. Walkę, która zostanie w pamięci kibiców, która trochę odmieni wizerunek Władimira. Mimo porażki, to właśnie w tej bitwie Kliczko wygrał. Był na deskach, z których powstał, by za chwilę posłać tam, prawdopodobnie najlepszego obecnie na świecie Anglika. Ostatecznie po otwartej wojnie przegrał przed czasem w 11 rundzie. Długo spekulowano o rewanżu, który przyciągnąłby ogrom widzów, z którymi przyszły by też pieniądze. Kliczko zdecydował jednak, że do tej walki nie dojdzie. Że nie dojdzie już do żadnej walki z jego udziałem. Mówi, że osiągnął wszystko. Czas zająć się czymś innym. Powodzenia Mistrzu !

Jedna myśl na temat “Władimir Kliczko ogłosił zakończenie kariery!

Leave a Reply