Youri Kalenga w zastępstwie dla Nikodema Jeżewskiego

Wiadomość dość zaskakująca, ale zadowalająca dla kibiców. Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO) miał zakończyć rok pojedynkiem z Ukraińcem Romanem Golovashchenko (20-5, 18 KO), ale ten zgłosił kontuzję oka. Organizator pojedynku, Krystian Każyszka, stanął na wysokości zadania i zamiast tego Jeżewski zamierzy się z byłym mistrzem świata Youri Kayembre Kalengą (25-6, 18 KO).

Pojedynek odbędzie się 11 grudnia na gali Rocky Boxing Night w Wielkim Klinczu. Mamy jednak nadzieją, że nazwa miejscowości nie przełoży się na widowisko w ringu. Kalenga w przeszłości zdobywał tymczasowe mistrzostwo świata WBA. Wówczas po wyrównanej walce pokonał Mateusza Masternaka. Z pasa cieszył się niespełna rok, po czym stracił go, po wyrównanej dwunasto rundowej walce z Denisem Lebiediewem. Później próbował odzyskać tytuł, ale po kolejnym niezwykle wyrównanym boju został zastopowany w 10 rundzie przez Yuniela Dorticosa. Od tamtej pory jego kariera zalicza więcej spadków niż wzlotów. Dla trzydziesto dwuletniego Kalengi będzie to trzecia wizyta w Polsce. Dwie poprzednie kończyły się przegranymi przez poddanie – w rewanżowej walce z Mateuszem Masternakiem oraz z Michałem Cieślakiem.

Dla Jeżewskiego może to być najtrudniejsze starcie w karierze. Do tej pory w jego rekordzie trudno znaleźć znaczące lub znane nazwiska. Dlatego wygrana nad Kalengą może być dużą szansą, że zawodnik zostanie dostrzeżony. Szczególnie jeśli zdoła odnieść widowiskowe zwycięstwo.

Relacje z pojedynku przeprowadzi najprawdopodobniej stacja Polsat Sport Extra.

Leave a Reply